Březen 2014

Demotivace a láska...kurvafix!

31. března 2014 v 13:08 | Circle
"Are they eating human brains?"
"It's much worse than that. They are drinking all beer!"

Dnes mám jet do mé rodné vsi. A ani za boha se mi tam nechce.

Za prvé - už slyším to pohrání. "Vykašlala ses na školu a nedokážeš sehnat pořádnou práci!" "Al já ji sehnala a docela dost dobrou." "No jo, ale ty nejsi schopná něco takového dělat. Nejsi schopná uzavřít 20 smluv měsíčně." "Není to tak těžký, jak si myslíš. 20 smluv jsem schopná uavřít za měsíc." a pak otcův výsměch. Vstanu od stolu, naštvaně praštím s příbory a jdu nahoru. "Kam si jako myslíš, že jdeš? Ještě jsme nedomluvili." "Jasný, budu tady sedět a poslouchat řeči o tom, jak jsem hrozná." "A nejsi?" prásknu s dvřma a vyběhnu nahoru. Chvilku lžím a máti na mě ječí, ať si jdu dojíst oběd, že to přece nevyhodíme. Neodpovídám. Čekám, jestli třeba přijdou se omluvit, nebo říct, že to tak otec nemyslel. Nic...tak jsem šla dolů a balila si věci na hory. Řekla si moje peníze, mie jim řekla ahoj a dala pusu na tvář. Proto nesnáším loučení v naší rodině. I když jste kurva nasraní, pořád se musíte držet větou "Co když se vidíme naposled?".

Za druhé - naši si neustále myslí, že když mě budou ve všem shazovat, tak dělají dobře. Že když se mi budou motat do života a říkat, kterou práci mám vzít a kterou ne, že to je jen pro moje dobro. "Mami, je mi 20. Vím, že to není moc, ale chcete, abych se někdy ostamostatnila?" "Vždyť už jsi dost samostatná, my jen nechceme, abys dopadla jako tvoje sestra." "A jak dopadla? Ano, je v dluzích, ale moc dobře víte, že to není její vina. Druhá sestra dostudovala a řekla bych, že si živo užila přesně tak, jak chtěla, tak v čem je problém?" "Až budeš chtít někdy uživit rodinu, tak poznáš, jaké to je." "A nemůžu být šťastná, ve chvílích, kdy na to mám ještě právo? Ve chvíli, kdy si chci vést svůj život?" "Jsi ještě moc mladá na to, aby ses rozhodovala sama za sebe." "A kdy na to budu dost stará? Až budete pod drnem?" "Víš co, nejdřív si udělej magistra a pak se s tebou budeme o takových věcech bavit." "A vy se divíte, že s vámi nechci trávit tolik času, když všechno, co mi řeknte, je jen urážka."

Za třetí - má rodná ves je bohem zapomenutá pustina plná feťáků a divnolidí. Nejhorší na tom je, že tam musím jezdit kvůli penězům a jídlu. Ale jestli budu vydělávat nějaké slušné peníze, budu tam jezdit opravdu velmi málo.

Jinak své rodiče nadevše miluji, jen by mohli zaujmout trochu jiné stanovisko k mé osobě.

Nejlepší týden

4. března 2014 v 1:44 | Circle

Prostě fuckin awesome song...
Jak to všechno popsat? Jde to fakt těžko. Jak se říká, kdo nezažil, nepochopí. Ale stejně to zkusím nějak rozepsat.