Andělíčku, můj strážníčku...

12. září 2016 v 18:18 | Circle
"Andělíčku, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku, ať mě chrání ve dne v noci, ochrání mě od zlé moci. Duši, tělo opatruj, andělíčku strážce můj."

Ačkoliv na celý katolicismus jsem zanevřela, pořád jsou tam střípky, ke kterým se ráda vracím. Jedním z těch střípků je tahle modlitbička, kterou si odříkávám, když nemůžu usnout. Dlouho a dlouho jsem se takhle před spaním nemodlila, spíš jsem se tomu vysmívala. Nyní ale chápu, k čemu ta modlitba byla určená.

Je to modlitba pro děti. Nejde o to, aby začaly věřit v Boha. Věřit v komplexnost celého vesmíru je pro dítě šíleně neuchopitelná záležitost. Spíš aby si vytvořily postavičku, která je bude chránit. Která jim bude říkat "Holka, tohle je fakt blbost.". Mám takový pocit, že v Boha jako takového jsem nevěřila nikdy. Spíš ve funkčnost vesmíru, Bůh mi tam nikdy neseděl. Ale strážný anděl, ten ano. A abych pravdu řekla, strašně jsem se ho bála. Nechtěla jsem ho totiž poslouchat.

A tak jsem ho neposlouchala a šla si životem se vztyčeným prostředníčkem proti němu. On mě ale nikdy neopustil. Neztratil trpělivost a chránil mě tak dlouho, dokud jsem v něj nezačala zase věřit.

A i když jsem k veškerým nadpřirozeným bytostem skeptická, stejně věřím, že je tu síla, která nejde vidět, nejde cítit, ale o které všichni víme a žije v nás. Mohou to být andělé, může to být pozitivní energie, může to být...cokoliv.

A nebýt té modlitbičky, kterou mě naučila moje 80 letá teta, nikdy bych anděla strážného neměla.

Možná to zní jako brutální rozpolcení osobnosti, ale taková už holt já jsem.

Jinak nedoporučuji bláznům čučet na filmy od Terryho Gilliama. Včera jsem viděla Zero Theorem a kurnik...je to reálnější, než většina jeho filmů. "We don't like parties, we don't know, where to stand." - věta, která vystihuje celý můj život. Aneb je lepší se na párty zbořit jako prase, než se krčit v koutku a bát se všech lidí okolo.

Fakšit, mrdám na to, už píšu sračky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama