Stačí jen vrnět

30. září 2016 v 12:20 | Circle
Tento měsíc řeším opravdu šílené věci. Rodiče prohráli soud a my tři dcery to musíme řešit. Jak na úrovni finanční, tak psychické podpory.

A co já na to? Rozklepaný uzlíček nervů? Samosebou, bylo to těžký. Měla jsem strach, co se bude dít s rodinou, měla jsem strach, že naši prijdou o živobytí...prostě a jednoduše nejistota, která byla v celé rodině, mě dohnala zase pod tu peřinu.

Jenže po uplynulých dvou letech jsem se naučila, jak se s úzkostí vypořádat. Naučila jsem se, že někdy je lepší emoce hodit do prdele a začít věci řešit konstruktivně. Tak jsem to tak dělala. Jasný, semtam mě to dostihlo a díky tomu jsme vysklili dveře. Jenže oproti mým ostatním emocionálním záchvatům - tento byl v řádu dvou hodin, ani ne. Dříve by to bývaly týdny.

Teď stačilo plně důvěřovat úsudku mých rodičů. A pomohlo to. Jsou to opravdu chytří lidé, kteří vědí, jak si v životě poradit. A každý další den mi to dokazoval. Jen mě mrzí, že jsou z toho smutní a já ze své povahy neumím utěšovat a rozdávat radost. Ale v rodinném kruhu, s mými synovci a neteří, to šlo samo.

Stačilo se podívat na úsměv těch drobečků a hned jsem se usmívala na všechny okolo. Stačilo si jen uvědomit, jak ty děti nic netrápí a díky tomu dokáží předat pozitivní energii na všechny strany, i když právě brečí, protože je starší sourozenec praštil dřevěným hadem.

Po letech mi došlo, jak moc jsem schopná se nad věci povznést a uklidnit samu sebe. Stačí pár "óóhmm" a člověk je rázem vklidu. Takové lidské vrnění.:)

A nejlepší na tom je, že je možnost, že naši budou mít do konce života klid. A já tomu pevně věřím. Pevně věřím ve fakt, že budou mít spokojené stáří bez soudních opletaček.

A za to děkuji mým sestrám, že se plně zhostily nelehkého úkolu.

Jojo, i když mě většinu času totálně serou, stejně mou rodinu miluji nadevšechno. A do ní patří i V., který nám se vším pomáhá. Tátovi se zvučením, mámě v ujištění, že jsem v pohodě, ségrám v seznámení se s probíhající situací a mě - že jsem našla svůj vnitřní klid.

V. je boží a lepšího a trpělivějšího chlapa bych doopravdy nenašla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama