Chaotická úvaha

19. října 2016 v 11:50 | Circle
Je tvoje červená stejná, jako moje červená? Vidíš to stejné, jako já? Vidíš všude kolem spoustu malých barevných světýlek? Vidíš různé tvary a barvy, které někdy dávají dohromady slova? Vidíš kostičkovanou kouli?

Já ano. Všimla jsem si toho, když jsem byla malá, ale ignorovala jsem to. Semtam jsem si toho všimla, ale zase...ignorovala jsem to. Nyní to ignorovat nechci. Proč? Já sama ani nevím. Občas se tam vyskytne něco, co mě rozveselí, tak možná proto. Občas to vykreslí šedou oblohu podzimu tak, že vidíte všude kolem barvy. Ne barvy listí, ale barvy na obloze. Koncekonců souvislá plocha je k pozorování těchto nesmyslů nejlepší.

Je to značka bláznů?

I ostatní lidé podobné věci vidí, ale protože jsou zvyklí řešit jen "pozemské" záležitosti, tak si toho ani nevšimnou. Někdy si říkám, že by bylo lepší, kdybych ty "pozemské" záležitosti řešila víc, jenže vždy, když se zamyslím nad věcma, jako je práce, škola, výdělky, kde bydlet, čím topit a...prostě když se zamyslím nad tou iluzí svobody, kterou tady máme, je mi ouzko.

Proto se raději dívám na barvičky a přemýšlím, jaký obraz namalovat, jakou píseň složit...

Deprese není nemoc člověka, je to nemoc celé společnosti. Je to odpověď těla na to vězení, ve kterém si žijeme. Je to odpověď na nadcházející změny. Změny, kterých si nevšimneme. My zůstaneme dole. Stejně jako ty barvy, které nikdo neřeší, tak i my zůstáváme ignorováni. Ti nahoře neřeší, jestli se ten, či onen má dobře. Ti nahoře nás berou jako čísla, nic jiného jim nezbývá, když je nás tolik.

Chci žít. Ne přežívat. Jak se to dělá?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Univer Univer | Web | 19. října 2016 v 17:04 | Reagovat

Ano, lidé se dokonce kolikrát ani nezamyslí, proč na tomto světě vlastně jsou a jenom bezmyšlenkovitě vystudují nějakou školu, seženou si práci, založí rodinu a pak budou každý týden čekat na donášku novin. Tento přístup vážně nepochopím. Buď ráda, že neřešíš pouze pozemské záležitosti, alespoň máš nějakou šanci posunout se ve svém životě dál...

2 Circle Circle | Web | 20. října 2016 v 10:20 | Reagovat

[1]: taky to tak vidím, jenže oproti ostatním, co se nezamýšlí, mi všechno trvá hrozně dlouho...a přece jenom, ten blbej nájem platit musím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama