Is this some sort of reality show? Are you the host?

25. října 2016 v 8:36 | Circle
Téma týdne je "Svět je jen naší představou". A ano, ono to tak doopravdy je. Co jsou barvy? Vlastně jen odraz světla. Co je zvuk? Jen vlna. Co jsou myšlenky? Elektrické výboje v mozku. Samosebou, je to ještě složitější, ale vlastně ani ne. Další vysvětlení by byly vzorečky a grafy, věci, které nepotřebujete k tomu, abyste pochopili fungování světa, jako takového.

Kdekdo by mohl namítnout, že bez veškeré té "omáčky" kolem to jsou jen doměnky a ano, i v tom by ten kdekdo mohl mít pravdu. Jenže co je celá věda? Jen doměnky rozpracované natolik, aby nakonec daly základ celému vědění. Nic víc, nic míň. Svět je vlastně strašně jedoduchý, když si ho jednoduchý uděláme.

Čím déle času strávíme nad tím, jak je to všechno složité, tím to bude jen těžší a těžší. On totiž člověk nepotřebuje vědět každou fyzikální poučku, aby chápal svět. On totiž člověk ani nepotřebuje chápat svět. Stačí, když si člověk uvědomuje sám sebe a svou roli.

A co moje role? Ha...ohýbat zvukové vlny natolik, aby to lidem bylo příjemné. Nic jiného práce zvukaře není. Také jen představa, že za tím akustickým tlakem je něco víc. Ten kdekdo by mohl zase namítnout, že je to složité povolání a ono také je. Ale jak říkám, čím jednodušší si to uděláš, tím jednodušší to také je. Netřeba dělat z komára velblouda.

Včera mi V. popisoval jeho tripový zážitek. Přiřkával to nadpřirozeným hovadinám, přitom mi je popisoval poznatky z chemie. Dělá si ten svět mnohem složitějším, protože dosazovat si někam nadpřirozeno je jednodušší, než si tu učebnici chemie otevřít.

A dělá to hodně lidí. Kor tripaři. Vůbec jim nedochází, že to, co vidí, jsou je zašifrované zprávy, které předává mozek do vědomí. Že všichni Bozi jsou jen výplodem lidské fantazie. Ten kdekdo by opět mohl namítnout, že tohle říkají ateisti. A ano, možná jsem nevěřící Tomáš. Ale netřeba látkovou výměnu považovat za něco božského, když jde jen o prostou věc. Netřeba svému odrazu v zrcadle přiřkávat magické schopnosti, když jde jen o základí principy optiky.

Netřeba to všechno hrotit, když to všechno jsou vlastně jen fotony, které uvolňuje černá díra, když rozdrtí veškerou hmotu.

I ta moje Katcha říká, ať si to nedělám moc složitý, že víc, než vím za tím není. A když už, tak to mám nechat akademikům, jsou to děcka šikovný, oni na to časem přijdou, když budou doopravdy chtít.;)

A mezitím si můžeme užít něco, čemu říkáme život. Práce, jídlo, pití, koníčky, přátelé. Co jiného potřebujeme?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 25. října 2016 v 8:55 | Reagovat

Nadpřirozeno určitě existuje ;-) Jinak ta práce zvukaře musí být docela fajn, ne?

2 Circle Circle | Web | 25. října 2016 v 9:12 | Reagovat

[1]: nadpřirozeo existuje...stejně tak jako existoval Bůh hromu :) stejně tak existují i mimozemšťané a všechny nadpřirozené jevy...ale jen dokud tomu někdo nedá odpoídající název :)

zvukařina je skvělá, jen děsně složitá :) (a holka si musí vyslechout plno hovínek typu "Nemáš na to, protože zvukaře může dělat jen chlap. Holky na to nemaj uši." :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama