Not feeling alone anymore

20. října 2016 v 14:07 | Circle
Napsala mi K., kámoška, co mi otevřela oči. Je o pět let starší, dost velký magor na to, aby několik let bydlela na chatě bez pitné vody s kadibudkou na zahradě. Zároveň je dost uvědomělá na to, aby jí došlo, že věci stojí peníze a tak šetří. Svetr za korunu v sekáči a prachy utrácet jen za žrádlo, na tom se šetřit nemá.

Semtam mi napíše sama od sebe a já jsem za to strašně ráda. Vypadá to, že jí na mě záleží, vždycky mi píše, že mi drží palce v hledání práce, ptá se, jestli už jím a tak. Je krapet sebestředná, ale to vůbec nevadí, pořád se hlídá, aby dávala prostor i ostatním. Zároveň ostatním naslouchá a nebojí se poradit. Jasný, že někdy její rady nejsou nejlepší, zároveň vím moc dobře, že nerozdává rady jen tak, aby se člověk cítil lépe.

Co bych bez ní dělala? Hmm...asi to stejné, je fakt, že mě sice trochu rozhulila, zas na druhou stranu, bez ní jsem hulila vždycky málo. Je fakt, že jsme si spolu dávaly tripa, ale to bylo na můj popud. Prostě a jednoduše si rozumíme, jsme hodně podobné. Jen ona má střízlivější uvažování.

X. ji soudí a hodně. Nedivím se, vždyť X. je fiflenka a takový styl života, jako K. by nikdy nedala. Zatímco já si takový styl života vždycky přála. Volný. I když teď pracuje, plánují si koupit barák na hypotéku, stejně je volná. Protože chce. To X. není. Ani nechce. I když má plno keců o tom, jak jí vadí, že muslimové utlačují ženský, stejně je to ona, která má chlapa, který ji utlačuje natolik moc, že už ani nevnímá, jaké to je být volná.

Některé přátele stojí za to si držet, i přes veškerou nepřízeň světa. A to je právě K. Výhody přátelství s ní? Žádné. A to se mi líbí. Naprosto nezištný pokec.

Možná se uvidíme v úterý.:) Doufám. Po roce a půl!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama