Pop

23. listopadu 2016 v 16:07 | Circle
Já tak nějak nechápu tu celkovou averzi vůči U2. Poslední dobou je poslouchám docela často a musím říct, že mi jejich hudba dodává naději. Bonův hlas ač není úplně čistý, stejně mi dokáže nahnat husinu.

Přestala jsem je na chvíli poslouchat...no, chvíli. Tak na pět let. A doopravdy jen kvůli tomu, že mi okolí říkalo, že je to popárna a že to nestojí za řeč...ale do prdele, co mají všichni proti popu? Co jsem já mívala proti popu?

Vždyť každá nová hudba vychází z toho, co bylo dřív populární. Nové žánry už téměř nevznikají a když už, tak když zabrousíte trochu do hudební historie, zjistíte, že novinka v tom žánru je akorát lepšéí technologie, hudba jako taková už ne.

Ale co...já nejsem člověk, co hudbu studoval, takže nemůžu říct. Jen mě sere ta věčná averze vůči populární hudbě.

Člověk na popu totiž musí uznávat jiné aspekty. A málokdy za dokonalost jednotlivých smyček může interpret, ale spíš producent. Třeba taková Britney Spears. "To je sranec." uslyším od kdekoho, ale koho napadlo si vzít její hudbu a poslechnout si covery, které tvoří jiní hudebníci různých žánrů? Na coverech zjistíte, že Britney je jen figurka. Zároveň ji docela lituji. Je to holka ovládaná už od malička. Prakticky nikdy nebyla volná. Nemohla si říct "Takhle ano."/"Takhle ne.". Nedivila bych se, kdyby si prohnala kulku hlavou.

Stejně celý showbusiness je prohnilý skrznaskrz. Ti, kteří se tam dostali náhodou, jsou na tom ještě dobře. Jejich značka je doopravdy jen na nich. Třeba si skládají texty, oblékají se sami...třeba Lily Allen, která se na všechny producenty vykašlala, ale stejně tam jde cítit, že za jejím úspěchem někdo stojí. A pak Britney, nebo Miley Cyrus (před kterou klobouk dolů, ta se na celou tuhle mašinérii vysrala a začala dělat svoje...a ani nevím, jak to dokázala). Holky, co "byly prodány". Jinak bych to neřekla. Rodič, který své dítě pustí do kol zábavního průmyslu, musí vidět jen peníze. Nevěřím tomu, že jejich rodiče byli při smyslech.

A fakit, jdu si ubalit brko.

Zas myšlenkovej průjem...kdy není? ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama