Postavit se čelem a nebo zády?

8. června 2017 v 18:53 | Circle
Já nějak nevím. Mám dilema s jedním člověkem. Mám s ním prakticky jen špatné zkušenosti a ty dobré s odstupem času zas tak dobré nebyly. Nicméně už si ani moc nepíšeme, ale pokaždé, když přidám jakýkoliv článek o politice na FB, začne mi tam vypisovat své anarchokapitelistické věticky o tom, jak je to všechno špatně. A už je jaksi jedno, jestli se to týká schválení nového stavebního zákona, nebo jestli se to týká testu názorových preferencí. Ono to vždycky dává smysl, ale ta jeho neochvějná toucha se vyjádřit a přesvědčit o své pravdě co největší počet lidí, mě až děsí.

Dlouho jsem si říkala, že si ho z těch přátel smažu. Že na něj seru úplně. Proč se taky zatěžovat s člověkem, kterého nedávám ani po tom pitomém facebooku? Jenže vždy mi vyskočila námitka v hlavě - nechovej se jako srab a postav se mu čelem, nebo ho ignoruj. Jenže...ani jedno já neumím. Kdykoliv se snažím komukoliv postavit, ztratím půdu pod nohama a po chvíli ani nevím, co melu. Ten vztek mi přehluší úplně všechno a zhuby mi padají mnohdy samé nesmysly. A ignorovat? Jo, tak to pak celý den strávím nad tím, jak jsem to mohla vyřešit jinak.

Až dnes jsem si všimla určitého vzorce chování, do kterého mi to všechno úplně zapadá. Na jednu stranu on a ještě další holka mi vyčítají, že nesnesu kritiku. Jenže kdykoliv začnu kritizovat jejich postoje, začnou se hned durdit, že "Jaktože jsem proti svobodě?" a už tam padají jen samé "Lidi si koupí rozhodnou, co chtějí. Daň je krádež a stát je nemorální!", "Ty jsi strašnej levičák a socialista." a tak dále...kdo vedl diskuzi s libertariánem (slabá odnož ankapu), tak už tato slova slyšel. Naučila jsem se u nich jednu větu - "Už diskuzi končím, už se jen opakuji, vy také a tím pádem je diskuze bezpředmětná." a odpověď "Jak bezpředmětná, když se chci konstruktivně bavit o svých názorech.". A tím to prakticky končí.

Co když by bylo správně, že je z toho facebooku jednoduše smažu? Vždyť jen přád omílám dokola, že už se s nimi nechci vidět, dokud budou mít v hubě jen kecy o tom, jak všechno, co si myslím je špatně. Co když by bylo správně, že bych na tyto negativní vlivy zanevřela? Je opravdu takové srabství se uzavírat před lidmi, kteří mi zkrátka jen lezou na nervy? A co když to takhle půjde donekonečna?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 8. června 2017 v 19:16 | Reagovat

Já bych si ho smazala nebo mu napsala, že mě jeho názory nezajímají a ať si je nechá pro sebe...

2 Urza Urza | E-mail | Web | 26. června 2017 v 18:07 | Reagovat

"Mám s ním prakticky jen špatné zkušenosti a ty dobré s odstupem času zas tak dobré nebyly."
Asi chápu, proč nejsi konkrétní; každopádně takové hodnocení by bylo možná fajn říct tomu, o kom mluvíš, ne ho vypisovat na blogu.

Dále z těch citací, které Ti údajně říkám, sedí jen jedna:
"Lidi si koupí rozhodnou, co chtějí. Daň je krádež a stát je nemorální!"
Nic z toho ostatního jsem nikdy neřekl.

A zejména jsem neřekl nic o tom, že vše, co si myslíš, je špatně; dokonce když jsi mi to několikrát předhodila, tak jsem to rezolutně popřel.
To, že "se s námi nechceš vidět" omíláš dokola? To je zajímavé.... já od Tebe slyšel jen to, jak bys ráda přijela, trávila čas s R. a tak dále.
Že se s námi nechceš vidět, jsi neřekla nikdy; to je prostá lež.

A dozvědět se o tom touto formou.... to je smutné. Ale zas lepší než vůbec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama